Automaty vendingowe na dworcach i lotniskach. Co w nich znajdziemy?

Komu w drogę, temu czas! Lotniska oraz dworce – autobusowe czy kolejowe – to miejsca, które na naszej trasie codziennych obowiązków zajmują często szczególne miejsce. To właśnie stad wyruszamy do pracy, w podróż czy na wakacje, oczekiwanie na wyprawę umilając kawą z automatu vendingowego. Jakie jeszcze maszyny sprzedające spotkamy na dworach i lotniskach i na które warto zwrócić uwagę? Podpowiadamy!

Nie tylko jedzenie

Automaty vendingowe z przekąskami i piciem to na lotniskach i dworcach norma. Coraz częściej jednak do tych mechanizmów dochodzą nowe moduły, wyposażone w to, co podczas długiej podróży niezbędne. W niektórych krajach Europy na lotniskach i dworach znajdziemy więc automaty z „lekkim” sprzętem elektronicznym, takim jak słuchawki, powerbanki, a także internet mobilny na kartę czy pendrive’y. Ten niewielki zabieg sprawia, że podczas przesiadki czy oczekiwania na podróż nie musimy zamartwiać się nagłą awarią i poszukiwaniami sklepu z elektroniką- bo wszystko mamy pod ręką. Czy takie rozwiązania pojawią się i na polskich lotniskach i dworcach? Wiele wskazuje na to, że tak. Z niecierpliwością czekamy na ten krok!

Co zjemy na lotniskach i dworcach?

Automaty vendingowe na lotniskach oraz dworcach opierają się przede wszystkim na jedzeniu. Warto jednak zauważyć, że w zależności od miejsca, ich asortyment będzie się nieco różnił. Przykład? Na lotniskach znajdziemy dość szeroki wybór produktów, jednak bez rzeczy świeżych, jak kanapki – te musimy kupić w specjalnie wyznaczonym punkcie. Całą resztę, od słodkich i słonych przekąsek, przez napoję i wodę, aż po kawę kupimy w automacie, i, co istotne, w o wiele niższej cenie niż w lotniskowym sklepie. Jeśli więc znajdujesz się na lotnisku i rozglądasz się za miejscem, gdzie możesz nabyć coś do zjedzenia, swoje kroki najpierw skieruj w stronę maszyn vendignowych – dzięki czemu sporo zaoszczędzisz.
A jakie produkty spotkamy na dworcu? Tu rozpiętość ofertowa jest dość podobna jak na lotniskach. Prym zdecydowanie wiodą automaty z kawą oraz słodkimi przekąskami, jednak coraz większą popularnością cieszą się maszyny oferujące zdrowe przekąski.