Automaty vendingowe w niedzielę i święta

Maszyny sprzedające widać już niemal w każdym miejscu. Ich obecność nie dziwi, są bowiem w zasięgu ręki oraz prezentują ciekawą ofertę produktową, zazwyczaj w korzystnej cenie. Mają także jedną, dodatkową zaletę, dzięki której zostawiają tradycyjne sklepy daaaaleko w tyle – są otwarte w każdą niedzielę i święta.

Polska krajem automatów vendingowych

Jak podaje Polskie Stowarzyszenie Vendingu, w 2019 roku wartość rodzimego rynku vendingowego wynosiła około 900 mln zł. Tak wysoki wynik plasuje nas w czołówce państw Unii, w których sektor maszyn sprzedających rozwija się szybko i z wielkim rezultatem. Skąd ta wielka popularność vendingu w naszym kraju? Tutaj przyczyn jest kilka, m.in. duża dostępność automatów oraz ciekawa oferta produktowa, a także, od niedawna, obecność niedzieli handlowych.

Niedziela handlowa a automaty vendingowe

W 2020 roku zakaz handlu stanie się jeszcze bardziej restrykcyjny. Zakupy będziemy mogli zrobić jedynie w 9 niedziel w roku w okresie przedświątecznym, czyli podczas wzmożonego ruchu zakupowego. Oznacza to, że w pozostałe dni weekendowe musimy albo korzystać z niewielkich, osiedlowych sklepów, albo robić zakupy wcześniej, w piątek i sobotę. To może generować pewne problemy – nie zawsze bowiem mamy czas, żeby jechać wcześniej do sklepu, co więcej, niekiedy potrzeba zakupu jest nagła, w związku z czym zaplanowanie kupna nic nam nie da. Co wtedy zrobić? W takim momencie warto sprawdzić, gdzie najbliżej nas znajdują się maszyny vendingowe z jedzeniem, np. mlekomaty, jajomaty czy automaty ze zdrową żywnością. Co ciekawe, ze względu na spory rozwój tego rynku możemy liczyć, że wkrótce oferta automatów vendingowych znacznie się poszerzy, dzięki czemu zrobimy nie tylko podstawowe zakupy, ale i zaopatrzymy się np. w sprzęty elektroniczne.

Dlaczego warto postawić na automaty vendingowe?

O rosnącej popularności vendingu w dużej mierze decydują kwestie ekonomiczne. Przede wszystkim, maszyny sprzedające są tańsze i łatwiejsze w utrzymaniu niż sklep, nie dotyczą ich także kwestie zatrudnienia personelu. Warto także wspomnieć, że w przeciwieństwie do stałych punktów, automaty vendingowe nie są objęte restrykcyjnymi regulacjami prawnymi odnośnie handlu w niedzielę.