Automaty z przekąskami charytatywnie

Automaty sprzedające stwarzają nieograniczone możliwości dystrybucji produktów. Nic zatem dziwnego, że wykorzystuje się je na rozmaite sposoby – od zwykłej sprzedaży, po kampanie promocyjne, na akcjach charytatywnych kończąc. Zaskoczeni? Dziś opowiemy wam, jak automaty z przekąskami można wykorzystać w służbie czemuś dobremu i szlachetnemu.

Vending w służbie dobra

Obecnie coraz częściej na świecie można spotkać automaty działające na zasadzie non – profit, czyli bez zysku dla swojego operatora. Takie maszyny vendingowe wydają najczęściej coś ciepłego do picia, choć zdarzają się również systemy oferujące przekąski czy koszulki. Na szczególną uwagę zasługuje zwłaszcza akcja charytatywna w Hiszpanii, przeprowadzona właśnie przy pomocy automatów vendingowych. Co było w niej tak wyjątkowego? Przede wszystkim, urzeka sam pomysł. Automaty te nie wydawały przekąsek czy produktów w tradycyjnej formie -zamiast tego, w maszynie znajdowało się menu, obejmujące ponad 20 produktów spożywczych, jak jajka, mleko, cukier czy ryż. Kupujący wybierał jedną z opcji, uiszczał opłatę i otrzymywał potwierdzenie zakupu – podczas gdy realny produkt trafiał już bezpośrednio do potrzebujących.

Wiele z polskich automatów z przekąskami także włączyło się w podobne akcje. Dzięki tej inicjatywnie, podczas imprez czy spotkań charytatywnych potrzebujący mogli bezpłatnie skorzystać z maszyn vendingowych.

Automaty z przekąskami Smakołyk charytatywnie

Swoje trzy grosze do charytatywnego wykorzystania vendingu dorzucił także Smakołyk. Podczas zeszłorocznej II Tyskiej Wigilii dla potrzebujących częstowaliśmy wszystkich zainteresowanych kawą i ciepłymi napojami, podczas gdy inne firmy zadbały o kwestie kulinarne. Efekt? Wydarzenie zrzeszające pokolenia mieszkańców Tychów, gdzie na pierwszym miejscu królował wzajemny szacunek i przedświąteczna atmosfera. Wierzymy, że takich inicjatyw będzie w przyszłości jeszcze więcej!