Automaty z przekąskami w mieście. Jakie są zabezpieczenia?

Galerie handlowe, szkoły, biura, dworce – automaty z przekąskami mogą stanąć wszędzie, gdzie tylko zajdzie taka potrzeba. Ich obecność w miejscach publicznych łączy się jednak z pewnymi obawami o bezpieczeństwo samych mechanizmów. Dziś opowiemy wam, jakie zabezpieczenia stosuje się w automatach z przekąskami, aby te służyły jak najdłużej – i w jak najlepszej kondycji.

Konstrukcja automatów z przekąskami

Większość elementów współczesnych automatów vendigowych zbudowana jest w taki sposób, aby maksymalnie utrudnić włamanie.  Drzwi, zamki, cała wzmocniona konstrukcja,  to jednak jedynie część zabezpieczeń. Drugą, równie ważną rolę pełni… sama waga automatu – jest to często bariera, która powstrzymuje przed dalszymi próbami włamania.

To jednak nie wszystko. Automaty sprzedające przeznaczone do zewnętrznych lokalizacji montuje się także do podłoża, przez co jego przesunięcie czy przechylenie staje się niemożliwe.

Dodatkowe zabezpieczenia

Czasem automat z przekąskami stoi w miejscu, gdzie narażony jest na sporo niebezpieczeństw. W takiej sytuacji warto zainwestować w dodatkowe zabezpieczenia, które nam zapewnią spokój – a klientom dostęp do ich ulubionych przegryzek czy napojów. Są to m.in. różnego  rodzaju alarmy lub  czujniki wstrząsowe połączone z syreną i wyposażone we własne źródło zasilania. Takie urządzenia montuje się  wewnątrz maszyny, dzięki czemu w momencie próby ataku alarm uruchamia się i wydaje sygnał dźwiękowy. Przy zakładaniu  mechanizmu warto jednak pamiętać o odpowiednim dopasowaniu parametrów.

Nie zaszkodzi też zastanowić się nad lokalizacją i wybrać  miejsce objęte miejskim monitoringiem lub zamontować go samodzielnie.

Automaty z przekąskami w przestrzeni zamkniętej

Umieszczając automat z przekąskami w biurze czy innym zamkniętym budynku nie musisz obawiać się wandalskich ataków. Dla takich przestrzeni dedykowane są standardowe maszyny vendingowe, bez specjalnych, zewnętrznych wzmocnień.