Co jeść w upały? Wszystko znajdziesz w automacie vendingowym!

Ciepło, cieplej, gorąco… Za oknami na dobre zagościło lato – i to w najgorętszej z możliwych wersji. Warto pamiętać, że tropikalne temperatury wymagają równie tropikalnego jadłospisu, który zagwarantuje nam lekkość i odpowiednią ilość wody. Jak skomponować dietę na upały i czy da się to zrobić, korzystając z produktów w automatach vendingowych? Sprawdzamy!

Twoje menu na upały

Lekkostrawnie, kolorowo i zdrowo – tak powinniśmy jadać latem. Podczas upałów nasz organizm szybciej się męczy, stąd zamiast skomplikowanych posiłków wybierajmy dania lekkie, ale za to dostarczające organizmowi wszystkich niezbędnych minerałów i składników odżywczych. Bez oporów jedzmy więc jogurty z dodatkiem miodu i orzechów, dania grillowane, lekkie zupy typu chłodnik czy sałatki. W roli przekąsek z kolei mogą wystąpić świeże warzywa maczane w hummusie lub sosie, warto również czerpać z dostępu do aromatycznych, sezonowych owoców.
Nie zapominajmy, że niezmiernie ważnym elementem letniej diety jest woda. Powinniśmy pić ok. 3 litrów wody dziennie, najlepiej delikatnie schłodzonej lub takiej w temperaturze pokojowej – inaczej możemy dopuścić do wystąpienia szoku termicznego.

Automaty vendingowe idealne podczas upałów

Jesteś w biurze, za oknem panują istne tropiki, a jedynym miejscem, gdzie możesz kupić coś do jedzenia, jest automat sprzedający? Nie łam głowy! Współczesne automaty vendingowe dysponują asortymentem dopasowanym i do aktualnych warunków pogodowych, i do potrzeb klienta. Jeśli masz takie życzenie, we wnętrzu maszyny sprzedającej mogą znaleźć się smakołyki takie jak zdrowe batony, orzechy czy chipsy owocowe i warzywne. Rezultat? Nie musisz martwić się o to, że w przypływie głodu będziesz skazany na coś niezdrowego czy kiepskiej jakości – asortyment maszyny stanowi świetne uzupełnienie diety na upały!

Automaty z jedzeniem: jakich produktów lepiej nie jeść w upał?

W automatach vendingowych, oprócz zdrowych alternatyw, kupimy także wiele tradycyjnych przekąsek. Batoniki, czekoladki, napoje gazowane – choć te produkty kuszą, szczególnie w obliczu uczucia osłabienia czy głodu, to podczas upałów powinny znaleźć się na czarnej liście. Dlaczego tak się dzieje? Pamiętajmy, że zastrzyk energii po spożyciu słodyczy trwa krótko, a po nim następuje jeszcze większe uczucie osłabienia, nadmiar cukru prowadzi również do odwodnienia. Jeśli więc podczas upałów korzystamy z automatów z jedzeniem, zamiast słodkich napojów wybierzmy wodę, z kolei batony zastąpmy jabłkiem czy mieszankami orzechów.