Dieta pudełkowa prosto z automatu vendingowego? To jest to!

Przedsiębiorcy oraz właściciele firm szukają różnych sposobów, aby przetrwać trudny czas walki z koronawirusem. Wiele z nich rozważa wykorzystanie automatów vendingowych jako głównego dystrybutora swoich produktów, tak, jak czynią to niektóre firmy cateringowe. Jak to wygląda i czy ten pomysł może się sprawdzić? Odpowiadamy na te pytania!

Co można sprzedawać przez automaty vendingowe?

Wydawałoby się, że o zastosowaniu automatów vendingowych wiemy już wszystko. Jak się jednak okazuje, wystarczą nowe okoliczności, aby maszyny sprzedające pokazały swoje kolejne, ciekawe zastosowanie. Takimi właśnie niesprzyjającymi warunkami są te związane z koronawirusem i licznymi obostrzeniami, które znaczącą wpływają na nasze codzienne życie. Nagle, niemalże z dnia na dzień okazało się, że niektóre usługi nie mogą być realizowane tak jak dotychczas, bo np. brakuje kurierów, personelu lub należy ograniczać kontakty na linii klient – usługodawca. Z takim problemem spotkały się m.in. restauracje, kawiarnie czy punkty dostarczające catering dietetyczny. Te ostatnie zresztą miały zdecydowanie mniej powodów do logistycznych zmartwień, bowiem zdecydowana większość tej branży już od dawna dystrybuuje swoje jedzenie właśnie przy pomocy automatów vendingowych. Teraz, w trudnych czasach licznych obostrzeń, wybranie takiego modelu sprzedaży okazuje się strzałem w dziesiątkę, Czy więcej firm zdecyduje się na podobne rozwiązanie? Rosnące zainteresowanie pokazuje, że wykorzystanie maszyn sprzedających na większą skalę przez m.in. restauracje może być tylko kwestią czasu.

Jak bezpiecznie korzystać z automatów vendingowych?

Koronawirus wymusił na nas nowe zasady korzystania ze sklepów. Od kwietnia 2020 roku zakupy robimy w jednorazowych rękawiczkach, do tego dochodzą ograniczenia ilości osób przebywających jednocześnie na powierzchni sklepowej. Choć podobne ograniczenia nie dotyczą kupowania w automatach vendingowych, to podczas ich użytkowania warto pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Z automatów korzystajmy wyłącznie w rękawiczkach jednorazowych, które wyrzucamy bezpośrednio po użyciu, najlepiej jeszcze przed wejściem do domu. Pamiętajmy, aby nie rozbijać zakupów na raty, tylko za jednym razem zrealizować większe sprawunki – a wszystko po to, aby zminimalizować przebywanie poza domem.