Maszyny vendingowe a żywność. Tego nie wiedziałeś!

Ciepły posiłek czekający na nas w maszynie vendingowej? To możliwe! Poznaj kilka automatów sprzedających, które określenie „ciepła przekąska” przeniosły na zupełnie nowy poziom. Może już wkrótce jeden z tych modeli stanie obok kawomatów czy maszyn sprzedających kanapki i przekąski?

Ty zamawiasz, maszyna dostarcza

Masz ochotę na sushi w pracy, a może po prostu po głowie chodzi Ci ciepły, domowy obiad? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie świetną wiadomość! Aktualnie w fazie testów znajduje się maszyna vendingowa, która dostarczy każdą z tych opcji. Mechanizm jej działania jest prosty – poprzez specjalną aplikację zamawiamy interesujący nas produkt, a następnie odbieramy gotowe zamówienie w automacie sprzedającym. Szybko, skutecznie i z pomysłem!

Automaty vendingowe z pizzą, a nawet… kebabem?

Choć wydaje się, że fast food nie może być już „szybszy”, to automaty sprzedające skutecznie wyprowadzają nas z błędu. W niektórych miejscach na świecie możemy bowiem spotkać maszyny vendingowe, które przygotują nam jedzenie… na miejscu. Jak to możliwe? Dobrym przykładem jest tu automat przygotowujący pizzę, który wyposażono w specjalny mechanizm podgrzewający produkt. Na szczególną uwagę zasługuje także stojąca na terenie Politechniki Warszawskiej maszyna sprzedająca… kebaby Co ciekawe, automat nie oferuje jednego rodzaju przysmaku,a aż kilka jego wariantów – w tym np. dwa rodzaje mięsa i dwa sosy.

Gotująca maszyna vendingowa

Wyobraź sobie, że składasz zamówienie, a maszyna vendingowa przygotowuje je specjalnie dla Ciebie. Na takiej zasadzie działa testowany właśnie mechanizm, który stanął w holu Politechniki Wrocławskiej. Obecnie automat ma w swojej ofercie kilka dań, w tym specjały takie jak np. pierogi ruskie – wystarczy wybrać opcję z menu, zapłacić gotówką lub kartą, a następnie zaczekać od 2 do 5 minut. I gotowe!

Nowoczesne maszyny vendingowe przekraczają kolejne granice. I choć automaty przygotowujące jedzenie ciągle jeszcze są w fazie testów i występują głównie w kategorii ciekawostek, to nie można wykluczyć, że już wkrótce staną się codziennością.