Nietypowe produkty w automatach vendingowych

W jednym z poprzednich artykułów sugerowaliśmy kontynuację tematu innej od „klasycznej” zawartości automatów vendingowych. Dziś wracamy do tematu i przedstawiamy kilka przykładów. Nawet jeśli sam nie ustawisz automatu w miejscu, w którym konkretny produkt byłby chwytliwy, możliwe, że kilka pomysłów okaże się dla Ciebie inspirującymi.

Artykuły higieniczne

W pierwsze chwili pomysł na umieszczenie w automatach sprzedających szamponów, żeli pod prysznic, czy nawet grzebieni może śmieszyć. Co jednak, jeżeli maszyna ta stanie na lotnisku? W tym konkretnym miejscu może znaleźć się wielu podróżnych,. Którzy nie zapakowali (bądź jedynie nie są pewni czy zapakowali) ze sobą tego typu przedmioty codziennej potrzeby, a w związku z tym mogą chcieć je zakupić.

Odżywki sportowe

Jeżeli automaty sprzedające ustawi się w którejś z siłowni, z powodzeniem mogą one sprzedawać nie tylko napoje izotoniczne i batony proteinowe, ale i odżywki z kreatyną, żele energetyczne, czy izolaty białka. O ile w małych klubach mija się to z celem ze względu na to, że klientom łatwiej skorzystać z recepcji, to już w dużych, bezobsługowych klubach pracujących przez całą dobę – jak najbardziej.

Zwróć przy tym uwagę na fakt, że automaty sprzedające na siłowni mogą posłużyć również sprzedaży ręczników jednorazowych – które mogą być całkiem chodliwym towarem, chociażby dlatego, że bywalcy siłowni często o ich zabraniu po prostu zapominają.

Czepki kąpielowe

Skoro już mowa o siłowniach, to przecież automaty sprzedające mogą zostać postawione także na pływalniach, gdzie mogą służyć sprzedaży zapakowanych czepków kąpielowych. Pomysł tyleż banalny, co posiadający swój potencjał

Pamiątki

Miejscowości turystyczne są wprost wymarzonym miejscem dla automatów sprzedających wyposażonych w rozmaite pamiątki. Ustawione w odpowiednich miejscach potrafią generować naprawdę spore zainteresowanie przyjezdnych i jednocześnie zyski dla właściciela maszyny.

Maskotki

Ciekawym pomysłem na zawartość automatu sprzedającego są maskotki. Jeżeli zostaną one dopasowane do konkretnych okazji (dzień matki, dzień dziecka itd.), mogą regularnie budzić spore zainteresowanie.