Oryginalne automaty sprzedające. Oto trendy na 2018 rok!

Przyzwyczailiśmy się, że wewnątrz automatów sprzedających czekają na nas głównie przekąski, napoje oraz kawa. Tymczasem okazuje się, że vending można wykorzystać także w bardziej kreatywny sposób. Oto najoryginalniejsze automaty sprzedające, jakie zaproponowano klientom w 2018 roku. Może wśród nich znajdziesz coś, co Cię zainspiruje?

1. Automaty sprzedające leki

Całodobowy dostęp do leków, i to nawet w przypadku, gdy w sąsiedztwie nie ma żadnej apteki? Teraz to możliwe! Rozwiązaniem są automaty sprzedające lekarstwa, które są wytrzymałe i mogą pomieścić od 60 do 110 różnych środków – dzięki czemu z powodzeniem sprawdzą się także na zewnątrz budynku. Maszyny vendingowe tego typu spotkamy w kilku krajach Europy, np. Hiszpanii, Włoszech, Francji Czechach czy Portugalii. Ze względu na swoją wzmocnioną budowę i modułową konstrukcję (sami możemy zadecydować, czy chcemy jeden moduł, czy może trzy) mechanizm z powodzeniem sprawdzi się koło centrów handlowych czy stacji benzynowych.

2. Samochody z automatu vendingowego

Wiele rzeczy można kupić za pomocą automatu. W Memphis ma wkrótce pojawić się „samochodowa maszyna”, w której będziemy mogli kupić… auto. Niemożliwe? Jak się okazuje, nie do końca! Automat, który stanie koło siedziby firmy zajmującej się sprzedażą używanych samochodów, nie działa co prawda jak typowy mechanizm sprzedający, ale wykorzystuje zasady jego działania. W praktyce cały proces wygląda następująco – dokonujemy zakupu wybranego samochodu przez stronę lub bezpośrednio w firmie, a następnie otrzymujemy żeton. Na jego podstawie samochód wydaje nam specjalnie zaprojektowana maszyna. Efektowne, wyjątkowe, przyciągające wzrok. W końcu czy istnieje lepszy sposób na promocję swojego sklepu, jak odwołanie się do jednego z największych symboli popkultury?

3. Automat sprzedający a warzywa

Czasem zdarza się, że pomimo najszczerszych chęci, zamykają nam delikatesy przed nosem. Bywa również tak, że podczas zakupów w supermarkecie zapomnimy o kupnie… ziemniaków. Dokładnie tak! W Belgii stanął automat vendingowy, który oferuje nam właśnie te warzywa, a to wszystko wewnątrz uroczego, niepozornego domku.