Automaty sprzedające. Tego o nich jeszcze nie wiedziałeś!

Automaty sprzedające. Tego o nich jeszcze nie wiedziałeś!

Niepozorna maszyna, w której wnętrzu może znaleźć się… dosłownie wszystko? To możliwe! Automaty sprzedające przeszły długą drogę od ciekawostki po standard, który często ratuje nas w chwilach głodu czy pragnienia. Przekąski to jednak nie wszystko, co może nam zaoferować mechanizm – oto garść ciekawostek, które całkowicie zmienią twoje postrzeganie automatów sprzedających!

• Automaty sprzedające mleko prosto od krowy na dobre zadomowiły się w większych miastach. Co ciekawe, to nie jedyny pomysł na wykorzystanie maszyn vendingowych przy dystrybucji świeżych produktów – we Francji bowiem stanął mechanizm sprzedający… mięso! Za pyszną szynkę czy porcję wołowiny zapłacimy tam przy pomocy karty płatniczej lub gotówki, i to o dowolnej porze dnia lub nocy. To jednak nie jedyna maszyna we Francji, która gwarantuje nam tak świeże wyroby. W 2011 roku równie wiele emocji wzbudził automat sprzedający chrupiące bagietki, gdzie zachowanie wyrazistej struktury pieczywa było możliwe dzięki panującej wewnątrz temperaturze 15-20 st.C przy zachowanej wilgotności 50-60 proc.

• Masz ochotę na coś słodkiego? W Nowym Jorku czy Dallas natknąć się można na maszyny, które wręcz przyciągają wzrok swoją różową obudową. To Cupcake ATM – automaty sprzedające wypiekane na miejscu, polane przepysznym lukrem babeczki. Słodkości, jakie możemy zakupić za ich pomocą, zachwycają nie tylko smakiem, ale i niezwykłą starannością wykonania. Każda babeczka zapakowana jest bowiem w eleganckie pudełeczko, z kolei sam automat vendingowy zaskakuje nieprzeciętnym designem.

• Choć automaty sprzedające książki wciąż wydają nam się egzotyczną nowością, to w Ameryce pierwsze maszyny tego typu wprowadzono już… 60 lat temu! Obecnie książkomaty najczęściej wykorzystywane są przy akcjach promocyjnych, ale możemy spotkać je również na lotniskach czy dworcach w rożnych częściach globu.

• Na horyzoncie wykwintna kolacja, a wszystkie sklepy są już zamknięte? Bez obaw! Automat sprzedający kawior z pewnością rozwiąże każdy kulinarny dylemat. Tę wyjątkową maszynę znajdziemy w jednym z centrów handlowych w Los Angeles – dzięki eleganckiej, czarnej oprawie nie sposób przejść obok niej obojętnie!

, ,