Woda z automatów vendingowych – na co zwracać uwagę?

Wiemy, jak ważną rolę odgrywa właściwe nawodnienie organizmu – potrzebujemy jej do procesów trawienia, przemiany materii i ochrony przed przegrzaniem. Odpowiednie nawodnienie pomaga nam w prawidłowej koncentracji w nauce czy osiąganiu założonych celów.

Na rynku obecnie możemy znaleźć całe mnóstwo rodzajów wód – która z nich będzie dla nas najzdrowsza?

Zarówno w dyskontach, jak i w automatach vendingowych spotkamy się z wieloma typami wód – niekoniecznie zwracamy jednak uwagę zarówno na ich nazwę, jak i niespecjalnie interesujemy się składem. To błąd! Półki w sklepach i automatach z napojami uginają się od dobrej, pełnowartościowej wody – trzeba tylko wiedzieć, na co kłaść nacisk podczas sprawdzania etykiet.
Woda ma działanie korzystne dla naszego organizmu pod wieloma względami: wypłukuje toksyny, nadaje skórze zdrowszy wygląd, poprawia metabolizm, dodaje energii i orzeźwia. Istotne jest jednak, w której z nich znajdziemy najwięcej cennych minerałów.

Etykieta wody – na co zwrócić uwagę?

Wyróżniamy trzy rodzaje wód: mineralną, źródlaną i stołową.
Pierwsza z nich wydobywana jest z ziemnych otworów poprzez przechodzenie przez skały podziemne – te zostają rozpuszczone, co pozwala na wzbogacenie wody w minerały. Woda średniozmineralizowana zawiera ich od 500 do 1500 mg na 1 litr, wysokozmineralizowana – powyżej 1500 mg na litr. I właśnie te dwa typy wody będą dla nas najzdrowsze.

Bardzo istotny jest świadomy wybór wody, która będzie najbardziej odpowiednia dla naszego zdrowia i trybu życia. Najbardziej wartościowe są te, w których na etykietach znajdziemy informację na przykład o zawartości magnezu, wapnia, jodu czy fluoru. Zwracać uwagę należy zatem na zawartość składników mineralnych, ale także na stopień mineralizacji.

Ile pić wody – nawet podczas pracy biurowej

Nawet jeżeli pracujemy wyłącznie w pozycji siedzącej, nie należy ignorować właściwego nawodnienia naszego organizmu. O ile wiadomym jest, że osoby aktywne fizycznie powinny przyjmować więcej płynów, o tyle pracownicy biurowi wielokrotnie zapominają o przyjmowaniu nawet niezbędnego minimum.
Ilość wody, którą powinniśmy spożywać, zależna jest od wielu czynników – takich jak czynniki fizjologiczne, temperatura czy wilgotność powietrza. Specjaliści podkreślają jednak, że istotna jest nie tyle ilość płynów, co częstotliwość ich spożywania – natomiast nadal pozostawiają minimalną granicę, o której należy pamiętać. Jeśli nie spożyjemy ok. 1,5 litra wody w ciągu dnia, możemy poczuć się osłabieni i senni ze względu na obniżony poziom elektrolitów.
Nasze automaty z napojami są zatem doskonałym rozwiązaniem zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. Utrzymywanie właściwego poziomu nawodnienia organizmu korzystnie wpłynie na samopoczucie pracowników i ich koncentrację, a co za tym idzie – również na ich efektywność.
Nie czekaj, skorzystaj z naszej oferty i zaopatrz swoje biuro w automat z napojami.