Automat kawowy

Automat kawowy. Jak zaczęło się kawowe szaleństwo?

Potrafi dopaść w pracy, na wypadzie z przyjaciółmi do Tychów celem poznania tajemnicy piwowarstwa oraz podczas wizyty w biurze. Ech, żeby tak poczuć smak prawdziwego włoskiego espresso w dowolnie wybranym przez nas momencie… niemożliwe? A jednak! Wystarczy jedynie odnaleźć automat serwujący kawę, aby poczuć się jak w najlepszej kawiarni – i to zaledwie w parę sekund!

Historia pewnej maszyny

Zanim powstała możliwość zaparzania idealnej kawy w dowolnym miejscu na ziemi – wystarczy jedynie wrzucić parę monet i chwilę odczekać, aby cieszyć podniebienie gorącym napojem – ludzie zachodzili w głowę nad najlepszym sposobem przyrządzania tego napoju bogów. Pierwsze urządzenia, które nieco zbliżały nas do znanych współcześnie automatów kawowych, pojawiły się dopiero około XVIII wieku. Kawa parzona w ten sposób szybko podbiła nasze kubki smakowe. W gonitwie na stworzenie takiej maszyny, która z niepozornych ziarenek wyciśnie wszystko, co najlepsze, udział brał niemal cały świat – z różnych zakątków wyłaniały się kolejne wynalazki, stopniowo przybliżając nas do znanych obecnie ekspresów. Droga ta była jednak wyboista i rozciągnięta w czasie. Trudno uwierzyć, ale pierwsze przelewowe czy ciśnieniowe automaty kawowe pojawiły się dopiero… w latach 40 XX wieku! Co wydarzyło się później? Na to pytanie odpowiedź zna każdy kawosz. Ekspresy wyszły z kawiarni i zawitały do naszych domów, na stałe zajmując miejsce w kuchniach na całym świecie.

Automat z kawą? Czemu nie!

Parujące latte na rozpoczęcie pracy – czy to nie brzmi cudownie? Automat kawowy dostarczony przez naszą firmę Smakołyk do doskonały wybór zarówno do biura, jaki i placówek szkolnych czy zakładów pracy. Teren naszego działania to Tychy i okolice Górnego Śląska, dzięki czemu zawsze masz gwarancję, że w razie nagłej awarii czy problemu serwisant zaraz znajdzie się na miejscu i natychmiastowo skoryguje usterkę. Bez kolejki, z określonym przez nas samych poziomem mocy czy cukru, w korzystnej cenie – automaty vendingowe to wygodne rozwiązanie, które na pewno doceni każdy pracownik. Twoja firma mieści się na terenie Tychów lub okolic? Doskonale! Zapewniamy nie
tylko wysokiej jakości produkty, ale i profesjonalną, kompleksową obsługę, która zadba o każdy aspekt związany z maszyną. W Smakołyku jesteśmy ekspertami z zakresu automatów z napojami, a nasza kawa – z wywoływania uśmiechu na twarzach!

 

Chcesz zamówić automat kawowy? Zapraszamy do siedziby firmy!
Smako-lyk – Najlepsze automaty vendingowe w Tychach, Al. Piłsudskiego 8

 

,