II Tyska Wigilia dla Potrzebujących

Jest taki czas w roku, kiedy pomoc jest ważniejsza niż kiedykolwiek. Każdy z nas dobrze wie, co to za moment i jak trudny jest on dla osób, które z różnych powodów nie mogą pozwolić sobie na święta marzeń. Istnieją jednak wydarzenia na nowo przywracające magię Bożego Narodzenia. Taka jest m.in. II Tyska Wigilia dla Potrzebujących – inicjatywa, która do wspólnego stołu zaprasza wszystkich mieszkańców miasta. W tym roku do wydarzenia dołączył także Smakołyk.

Barszcz, pierogi, żurek, a także świąteczne ciasta – to wszystko czekało na wigilijnych gości 16 grudnia od godziny 10 w dużym, specjalnie przygotowanym namiocie na parkingu przed Szkołą Muzyczną. Mieszkańcy mogli na miejscu skosztować pysznych, świątecznych potraw oraz posłuchać kolęd. Na Wigilii obecny był także Smakołyk ze swoimi automatami vendingowymi, które rozgrzewały gości i wolontariuszy w ten mroźny dzień. Rezultat? 513 sztuk gorących napojów, pozwalających zapomnieć o niskiej temperaturze!

Jak najwięcej spotkań przy wspólnym stole, nie tylko nad filiżanką parującej kawy czy herbaty – tego życzy wam Smakołyk z okazji nadchodzącego Bożego Narodzenia. Wesołych Świąt!